Złośliwe oprogramowanie oszukuje użytkownika, aby wysłać Bitcoin o wartości 79 480 dolarów.

We’re Not Liable for Crypto Scammers‘ Actions,‘ Says YouTube On XRP Giveaway Scams

Oszustwa kryptońskie najdłużej znajdowały się na czele sceny krypto walutowej i w tym roku nie był to wyjątek. Już w 2017 roku, po wyprzedaży głównych Bitcoin Profit, która poprzedziła nowy rok, oszustwa związane z kryptokurrency malware stały się coraz bardziej powszechne.

W ciągu ostatnich trzech lat oszustwa te zaczęły wygasać wraz z pojawieniem się bardziej zaawansowanych oszustw w branży, z których większość stanowiły przekręty reklamowe w mediach społecznościowych, choć nadal są one coraz bardziej popularne, a oszustwa związane ze złośliwym oprogramowaniem znalazły drogę powrotną na scenę kryptokurrency, ponieważ nowe oszustwo oszukało jednego pechowego użytkownika, wysyłając 79 480 dolarów.

Oszustwa związane ze złośliwym oprogramowaniem są dalekie od końca.
Jak zauważył popularny kryptokurrency Whalebot, użytkownik Bitcoinów omyłkowo wysłał 7.011 Bitcoinów (79.480 dolarów). Jak zauważył Whalebot, konto malware jest aktywne od lipca 2019 roku, a status ostatnich transakcji został potwierdzony i zatwierdzony.
Whalebot zauważył, że „Bardzo udane oszustwo związane ze złośliwym oprogramowaniem, któremu udało się ukraść 1400 BTC tylko jednej ofierze. Złośliwe oprogramowanie zaraża komputer i może spowodować ogromne szkody. Najczęstszą formą złośliwego oprogramowania jest zmiana adresu płatności, który próbujesz skopiować i wkleić na adres należący do jego twórcy. Inne formy złośliwego oprogramowania to ukryci górnicy, oprogramowanie szpiegowskie i okupowe“.

Oszustwa kryptokurwalutowe wciąż rosną.

Chociaż oszustwa „seks-wyłuchy“ były jednymi z najbardziej popularnych oszustw w tamtych czasach, od tamtej pory powróciły inne oszustwa związane ze złośliwym oprogramowaniem. Tymczasem najpopularniejsze w tym roku oszustwa kryptokurwalutowe były oszustwami reklamowymi w mediach społecznościowych.

Pandemia Covid-19 był również przydatny instrument w rękach hakerów, którzy teraz żerują na niepodejrzewających użytkowników krypto-walut, obiecując im pobyt w domu możliwości, otwarcia inwestycji i Covid-19 funduszy leczenia, z których wszystkie pojawiają się w postaci reklam w mediach społecznościowych i e-maili, obiecując rachunki i widzów z ogromną ilością krypto-walut.

W czasach prasowych wielu użytkowników krypto walut potwierdziło, że oszustwa YouTube są nadal bardzo obecne. W lipcu, dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao pojawił się w oszustwie YouTube Bitcoin. Podobnie, oszuści wykorzystali nazwy firmy Elon Musk do przeprowadzenia wielu oszustw związanych z kryptokurrency. Według doniesień w lipcu na konto oszustów wpłynęło łącznie 214 Bitcoinów (i liczących).

Mimo że niektóre oszustwa dotyczące waluty kryptojańskiej mają podobny wzór, należy zauważyć, że oszuści stale rozwijają swoją taktykę oszustwa. Niezwykle szybkie wzorce są stale wdrażane i w miarę jak Bitcoin kontynuuje postępy, jest pewne, że miliony walut kryptograficznych nadal będą tracone na rzecz oszustów.